UnityNews in UA

Участь у програмі Червоний Хрест у Іспанії. Досвід українського біженця

{news-title}
Дідан Крістіна Дизайнер UI/UX
Участь у програмі Червоний Хрест у Іспанії. Досвід українського біженця

Як і багато українців після 24 лютого на початку повномасштабної війни я виїхала з України.  Це рішення далося мені важко, але я розуміла, що так потрібно.  Звичайно, ніхто не знав, що це затягнеться на такий великий термін, але в голові була лише заповітна фраза «два-три тижні».


Першим моїм пунктом була Румунія, місто Костантца.  Як і велика кількість одеситів, я поїхала туди.  Але на довго не затрималася і відлетіла до Іспанії, провінції Наварра, міста Памплона. Акцентую увагу одразу, що в різних провінціях існують різні закони та правила. Мені пощастило, бо в мене в Іспанії живуть родичі.


Насамперед, після прибуття треба піти в поліцію, для того, щоб зробити документи – це документи тимчасового захисту – НІЄ - індефікаційний номер іноземця. З собою потрібно мати закордонний паспорт та бажано фото.  Але оскільки багато людей виїжджали без усіх документів, достатньо було й внутрішнього українського паспорта. Тимчасовий захист (НІЄ) діє один рік та дає право на роботу.


Після його отримання можна оформити пластикову картку (ТІЄ - ідентифікаційна картка іноземця) і ці документи діють вже до 2024 року.  І надають право виїжджати з Іспанії без втрати документів. Отже, Ви вже резидент.


Тепер потрібно подбати про прописку.  Якщо у вас вже є житло, це дуже добре і ви можете прописатися там.  Червоний хрест також може оформити вам прописку.З пропискою ви можете піти до медичного центру, який належить до вашого району та отримати медичну картку.  Ви можете обслуговуватись безкоштовно у будь-якого лікаря, отримувати рецепти та з ними зі знижкою купувати медикаменти (але це діє на обмежений список медикаментів) і так само, з напрямком безкоштовно здавати усі аналізи.  Але будьте готові, що сіту (з іспанської – зустріч) ви можете чекати дуже довго, до вузького спеціаліста особливо, але зате все безкоштовно.

 

У Червоний Хрест (ICRC) я вже пішла після  3,5  місяців в Іспанії.


До жовтня 2022 року діяла окрема програма для українців.  Нас розселяли без черги, спочатку у готелі, потім у хостели чи гуртожитки, згодом можна було зняти квартиру.Наразі діють одні правила для всіх біженців і, зокрема, для українців.  Якщо в червоному хресті немає місць, ви можете чекати на місяць розселення.


Існує 3 фази

  1. Нульова – це хостел чи готель, з харчуванням та без грошової допомоги.
  2. Перша – це хостел чи гуртожиток, де виділяють гроші на транспорт, їжу, засоби для гігієни.  Але в деяких місцях було включено харчування, тому гроші на це не виділялося.
  3. І друга - це оренда квартири.  Грошова допомога на квартиру чи кімнату, та окремо на харчування, комунальні послуги та інші витрати. Сума залежить від кількості людей у ​​сім'ї.


 Але мені пощастило і мене після нульової фази, де я була два місяці, мене розподілили в іншу організацію Сеар (CEAR). Програма одна й та сама.  Суми одні й ті самі, але умови набагато кращі. Чи потрапите ви до Сеару (CEAR). чи залишитеся в Червоному хресті - вирішує міністерство.


Детальніше про умови у програмі Сеар (CEAR) у другій частині https://en.unitynews.in.ua/obschestvo/1025-uchast-u-programi-cear-dosvid-ukrainskogo-bizhencia.htmlПідписуйтесь на наш новинний портал, щоб читати більше корисних статей

 

Слава Україні 🇺🇦


Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"

Вас зацікавлять також наступні новини


Реклама


Оставить комментарий