UnityNews in UA

Як безпечно зняти житло. Обережно шахраї

{news-title}
Єлизавета Ковальова Головний редактор UnityNews in UA
Як безпечно зняти житло. Обережно шахраї

Кожний хоча б раз у своєму житті стикався з випадками коли терміново треба змінити/орендувати житло. Та дуже часто у цих ситуаціях Вас підганяє час,  якісь певні критерії  (наприклад, бюджет за яким треба вкластися, район у якому потрібно знайти житло, робота та інше).


Такі умови стресу для людини є дуже вигідним становищем для афер різних шахраїв. Кожен рік з'являються різні "схеми" які використовують фейкові орендодатори, щоб нажитися на недосвітчених орендорях. Але є і "традиційні" обмани і фішки, які використовуються у цій сфері.


Приклад такої схеми: "Застава"


Уявімо ситуацію, Ви вирішили зняти нове житло ближче до роботи і краще за якістю і авжеж, як сумлінний орендар, Ви попереджаєте про виселення свого господаря за місяць (бо отримати свою попередню заставу теж все ж таки хочеться) і все - час пішов (господар шукає нових потенційних орендарів, Ви - нове житло). Перший фактор стресу - нестача часу.


І ось чудо - Ви знайшли ідеальну квартиру за усіма критеріями (ціна, район, ремонт) - все прекрасно! На радощах телефонуєте орендодавцю і чуєте "Так, авжеж Ви можете оглянути квартиру, але є одне але - у нас багато бажаючих і якщо хочете оглянути квартиру першим і відповідно зняти Ви можете внести заставу". Зазвичай це від 500-2000 грн, у залежності від рівня нахабства шахрая і цінової категорії квартири.


У цьому Випадку запам'ятайте НІКОЛИ не вносьте заставу ДО огляду квартири, а у ідеалі ДО перегляду документів, які підтверджують право власності на квартиру.


Це налагоджена схема: шахрай виставляє об'яву на сайті з дешевою квартирою - відтворює ажіотаж - під приводом огляду квартири зтягує заставу за неіснуючу квартиру.


Є друга варіація цієї схеми: орендодавець задає питання про Ваш спосіб життя, де працюєте, з ким плануєте жити і т.д. - не зважаючі на Ваші відповіді орендодавець каже "Багато бажаючих, але саме Ви сподобалися мені найбільше, огляд квартир вже розпланований за часом, але оскільки саме ВИ сподобалися найбільше Ви можете подивитися перший за символічну заставу".


На питання чи можна подивитися зараз, зазвичай відповідь "Ой, ми зараз у селі/ за містом і не можемо приїхати". То ж не ведіться на лестощі, бо Ви вэже знаєте намір людини😉


Як Ви можете уникнути шахраїв і зняти безпечно житло:


  1. НЕ залишати заставу до огляду (вище було детально описано чому і чим це небезпечно)
  2. Запитувати документи на квартиру (є не мало інших випадків, коли здавав "родич" господаря, а на наступний день орендаря виганяли з квартири справжні господарі або не справжні)
  3. Завжди оглядати квартиру і дуже уважно (адже часто виходить ситуація "очікування/реальність" і фото з оголошення зовсім не збігаються з оригіналом)
  4. Перевіряйте справність усіх приладів у квартири (щоб потім не було докорів, що зламали саме Ви)
  5. Оформлюйте договір (у договорі повинні бути данні орендодавця (паспортні обов'язково), данні лічильника, перелік усьго, що знаходиться у квартирі, обов'язки обох сторін і зазначені суми, які будут сплачуватись).
 ! Важливий пункт у договорі про те , що орендодавець не може без відома і дозволу орендаря заходити у квартиру  (важливий момент для  Вашої ж безпеки)!


  1. Перевірте чи підходять ключи, що надав Вам господарь до дверей квартири (у ідеальному плані - одразу після підписання договору це зробити). Це здається дрібнецею, але точно зайвим не буде.
  2. І авже ж не соромтесь на зустрічі вже налагоджувати відносини з арендодавцем і з самого початку просити відремонтувати незправності Ви маєте на це повне право.

Тож безпечних Вам об'яв і затиших квартир. Розповідайте також у коментарях з якими Ви видами схем шахраїв при оренді стикались і ставте вподобайку, якщо для Вас ця стаття була корисна❤️


Слава Україні 🇺🇦


Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"

Вас зацікавлять також наступні новини


Реклама


Оставить комментарий