DataLife Engine / Українцям з 1 грудня підвищили пенсії: хто буде отримувати на 660 грн більше

Українцям з 1 грудня підвищили пенсії: хто буде отримувати на 660 грн більше

З 1 грудня в Україні підвищується прожитковий мінімум, а разом із ним розміри мінімальної зарплати, пенсії, а також соцдопомоги. Стало відомо, хто із пенсіонерів отримуватиме на 660 грн більше.

Першого дня зими мінімальна пенсія українців збільшиться на 66 грн – до 2093 грн. При цьому максимальна виплата зросте на 660 грн і становитиме 20 930 грн.

Науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ Лідія Ткаченко нагадала, що прожитковий мінімум існує з 2000 року. Коли його вперше порахували, розміри мінімальної пенсії та соцгарантій були майже вдвічі нижчими. Прожитковий мінімум спочатку був моніторинговим показником, щоб порівняти реальний розмір заробітних плат та пенсій із економічно обґрунтованим.

Прожитковий мінімум підвищать для всіх категорій (дітей, дорослих та пенсіонерів). Формулу розрахунку суми, на яку може отримувати кожен українець, визнано в суді незаконною, проте уряд не розрахував нову.

Теоретично в прожитковому мінімумі потрібно враховувати мінімальну вартість усіх товарів та послуг, яких потребують громадяни: продукти, одяг, транспорт, комунальні платежі. Формула застаріла, а ціни під час розрахунку не відповідали реальним.

Після початку повномасштабної війни та руйнування частини інфраструктури в Україні очікується інфляція на рівні 30%. Тому поняття "прожитковий мінімум" не відповідає своєму значенню. Це розрахункова одиниця, яку дефіцитний український бюджет може забезпечити соціально незахищеним громадянам.

1-12-2022, 10:26
Вернуться назад