UnityNews in UA

Відкриття радію та полонію

{news-title}
UnityNews Головний редактор UnityNews in UA
Відкриття радію та полонію

Радій і полоній були відкриті в 1898 році відомим фізиком і хіміком Марією Кюрі та її чоловіком П'єром Кюрі. Подружжя вивчало радіоактивні властивості натурової обманки, мінералу, що містить уран, і виявило два нові елементи, які були навіть більш радіоактивними, ніж сам уран.

Марія Кюрі назвала перший елемент полонієм на честь своєї батьківщини, Польщі, а другий елемент – радієм, через його інтенсивну радіоактивність. Спочатку радій був виділений у формі хлориду радію, і було встановлено, що його радіоактивність набагато сильніша, ніж у полонію.

Відкриття радію та полонію зробило революцію в галузі науки та мало далекосяжні наслідки в кількох сферах, зокрема в медицині, промисловості та військових. Дослідження радію та полонію подружжя Кюрі допомогли закласти основи ядерної фізики, а також призвели до розробки ядерних реакторів і ядерної зброї.

У 1903 році Марія Кюрі разом зі своїм чоловіком П’єром була удостоєна Нобелівської премії з фізики за новаторську роботу в галузі радіоактивності. Пізніше вона була нагороджена Нобелівською премією з хімії в 1911 році за відкриття радію та полонію, що зробило її першою людиною, яка отримала дві Нобелівські премії в різних областях.

Підсумовуючи, відкриття радію та полонію Марією та П’єром Кюрі стало визначною подією в історії науки та продовжує формувати світ, у якому ми живемо сьогодні. Спадщина їхньої роботи продовжує надихати майбутні покоління вчених досліджувати таємниці Всесвіту та розширювати межі знань.


Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"

Вас зацікавлять також наступні новини


Реклама


Оставить комментарий